Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

16-latek uciekał samochodem przed policją

Wiadomości
"Szybki i wściekły" nastolatek bez prawa jazdy, uciekał przed policją z prędkością ponad 130 km/h. W aucie wiózł swoich kolegów w wieku 15-18 lat.

Policjanci wydziału ruchu drogowego sosnowieckiej komendy zauważyli kierującego audi, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo prędkość jego auta wynosiła ponad 130 km/h w miejscu gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość to 100 km/h. Postanowili zatrzymać go do kontroli.

Gdy mundurowi włączyli syreny i światła pojazd początkowo zwolnił, a potem gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjant momentalnie podjęli pościg ulicami jednej z miejscowości w powiecie olkuskim. Chwilami, w miejscu gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość to 50 km/h, auto uciekającego jechało ponad 100 km/h. Po chwili pościgu jednak, kiedy kierowca zorientował się, że ostatecznie nie uda mu się uciec, pojazd się zatrzymał.

Za jego kierownicą siedział 16-letni mieszkaniec Olkusza, a pasażerami było troje jego kolegów w wieku 15-18 lat. Okazało się, że nastolatkowi samochód pożyczył jego 20-letni znajomy, który wiedział, że chłopak nie ma prawa jazdy. O dalszym losie 16-latka zadecyduje teraz sąd rodzinny. A 20-latkowi, który pożyczył auto czeka teraz postępowanie w sprawie o wykroczenie.