Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

1300 interwencji straży pożarnej. Zniszczone dachy i samochody!

Wiadomości
KM PSP Katowice
Za nami bardzo trudne dwa dni. Silny wiatr zniszczył wiele dachów i drzew. Uszkodzone zostały również samochody osobowe i budynki użyteczności publicznej.

Od godz. 23:00 dnia 16.02.2022 r. do godz. 05:00 dnia 18.02.2022 r. PSP na terenie woj. śląskiego interweniowała 1313 razy w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ( Częstochowa-119, Katowice-80, Lubliniec-78, Zawiercie-74) w tym odnotowano 1041 zdarzeń związanych z silnymi wiatrami, 48 zdarzeń związanych z przyborami wód oraz 123 uszkodzonych dachów (niewielkie uszkodzenia) oraz zerwane dachy 6. Cztery osoby zostały ranne.

W Sosnowcu drzewo przewróciło się na blok mieszkalny. W tym samym mieście doszło do częściowego zawalenia dachu w jednym z sklepów. Nikomu nic się nie stało. W Lublińcu wiatr zniszczył część dachu szpitala powiatowego. W Kłobucki doszło do uszkodzenia dachu jednego z kościołów. 

Strażacy walczyli też z liczny rozlewiskami na drogach po porannych ulewach, które przeszły przez nasz region w czwartek. W Katowicach na osiedlu Tysiąclecia przewrócone drzewa uszkodziły zaparkowane samochody osobowe. W Beskidach wyłączono z użycia większość wyciągów.