Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

130 tysięcy kredytu na lewe zaświadczenie o zarobkach!

Wiadomości
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które w jednej z miejscowych placówek bankowych w centrum Mikołowa usiłowały wyłudzić sporej wielkości kredyt. W tym celu pozyskały sfałszowany dokument zaświadczający o zatrudnieniu i wysokości zarobków, który miał posłużyć do uzyskania zdolności kredytowej i w efekcie przyczynić się do wypłaty pieniędzy. Chytry plan nie powiódł się, a para znajomych jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty.

Do zatrzymania 25-latka i 47-latki z województwa śląskiego doszło w placówce bankowej w centrum Mikołowa. Według informacji uzyskanych przez mikołowskich śledczych w toku prowadzonego dochodzenia, to właśnie tam mężczyzna złożył wniosek o kredyt w wysokości nieco ponad 130 tysięcy złotych. Jak tłumaczył w trakcie przesłuchania, gotówka potrzebna mu była, aby wesprzeć finansowo swoją matkę. W tym celu znajoma 47-latka załatwiła dla niego zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, za co miała otrzymać procent z uzyskanego kredytu.

W chwili kiedy 25-latek składał wniosek, w banku pojawili się policjanci udaremniając nielegalny proceder. Zatrzymani trafili do mikołowskiej komendy i jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu bankowego oraz fałszowania dokumentu i używania go jako autentyczny.

Mężczyzna przyznał się i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Nieco inaczej zareagowała 47-latka twierdząc, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, a do Mikołowa przyjechała tylko by dotrzymać towarzystwa znajomemu. Obojgu grozi do 5 lat więzienia.

foto: KMP Mikołów


Komentarze