Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

11. Światowe Forum Miejskie w Katowicach przeszło do historii

Wiadomości
fot. WUF11
Pięć dni rozmów i dyskusji nad przyszłością miast w Katowicach. Zakończyło się 11. Światowe Forum Miejskie (WUF11) w Katowicach.

W ceremonii zakończenia 11. sesji Światowego Forum Miejskiego na scenie wystąpił Marcin Wyrostek – akordeonista oraz Teatr Z Głową w Chmurach. WUF11 to kilkadziesiąt godzin dyskusji, debat, sesji tematycznych i spotkań w ramach networkingu. Tysiące uczestników z całego świata przyjechało do Katowic, by wspólnie szukać pomysłów na lepszą przyszłość miast.

- WUF11 to wielki sukces Polski i Katowic  – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu WUF11. - To było najbardziej dostępne Światowe Forum Miejskie w historii – powiedziała Maimunah Mohd Sharif – Podsekretarz Generalna i Dyrektor Wykonawcza UN-Habitat

Mapy w alfabecie braille'a, zatrudnienie czterdziestu tłumaczy języka migowego i rampy dla osób poruszających się na wózkach. Organizatorom od początku zależało na tym, by spotkanie w ramach WUF11 nikogo nie wykluczało.

W największym wydarzeniu poświęconym tematyce miejskiej udział wzięło ponad 16 tysięcy osób ze 155 krajów, w tym ponad 6 tysięcy Polaków. Przy obsłudze wydarzenia pracowało 250 wolontariuszy.

- Zacznijmy wdrażać nowe pomysły i rozwiązania w naszych miastach na całym świecie – powiedziała wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak

Podsumowaniem WUF11 jest dokument Katowice Declared Action, a także Plan Działań dla Miast, który zawiera w sobie katalog działań wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.