Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

11-miesięczny chłopczyk wyrzucony z okna przez matkę - w stabilnym stanie

Wiadomości
Jako stabilny i niezagrażający życiu określają lekarze stan 11-miesięcznego chłopczyka z Rybnika, który trafił w niedzielę do katowickiego szpitala. Policja zatrzymała 34-letnią matkę niemowlęcia, która - jak ustalono - zrzuciła dziecko z okna na pierwszym piętrze.

Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach - największego szpitala pediatrycznego w regionie.

"Chłopczyk przeszedł kompleksowe badania diagnostyczne. Jego stan jest stabilny, trafił na oddział chirurgii i urologii" - powiedział PAP rzecznik szpitala Wojciech Gumułka, wskazując, iż dziecko ma obrażenia wewnętrzne. Obecnie chłopczyk nie wymaga umieszczenia na oddziale intensywnej terapii.

Okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielę rano w rybnickiej dzielnicy Niewiadom, wyjaśniają miejscowi policjanci pod nadzorem prokuratury.

Czytaj także: Rybnik: strażacy schwytali złodzieja, który napadł dziś na salon jubilerski

"Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 34-letnia kobieta wyrzuciła przez okno mieszkania swojego 11-miesięcznego synka. Chłopiec przeżył upadek z wysokości pierwszego piętra" - podała w komunikacie policja, potwierdzając zatrzymanie matki chłopca. W chwili zatrzymania kobieta była trzeźwa. Na razie nie wiadomo, kiedy i jakie usłyszy zarzuty. (PAP)

Foto: facebook.com/GornoslaskieCentrumZdrowiaDziecka