W częstochowskich komisariatach pojawiły się alkomaty

fot. UM Częstochowa

Redakcja

1 lutego, 2023

Przy częstochowskich komisariatach policji można sprawdzić trzeźwość. Miasto przekazało środki na zakup 6 alkomatów.

- Wspólnie z częstochowską policją prowadzimy różnego rodzaju akcje prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa m.in. częstochowskich seniorów, młodzieży, innych grup społecznych, czy też zabezpieczania mieszkań w czasie naszych wyjazdów. Kolejny przykład tej współpracy to przekazanie środków na zakup alkomatów z jednorazowymi ustnikami, aby nasi mieszkańcy mogli samodzielnie i anonimowo sprawdzić swoją trzeźwość, zanim wsiądą za kierownicę – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. 

Zakupu dokonano z miejskich środków w ramach tzw. funduszu "małpkowego”, czyli opłat ze sprzedaży napojów alkoholowych w opakowaniach jednostkowych do 300 ml.

– Alkomaty zostały zainstalowane w 6 komisariatach w miejscach ogólnodostępnych, w pobliżu stanowisk kierowania. Urządzenia, na których wyświetla się instrukcja, są intuicyjne w obsłudze i nie wymagają żadnych działań ze strony policjantów, w tym odnotowania faktu w książce badań ani spisania danych osobowych – dodaje Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Kiedrzyn.

– Badanie można więc przeprowadzić w pełni anonimowo, co z pewnością spowoduje, że więcej osób się na nie zdecyduje. To pozwoli im uniknąć potencjalnej odpowiedzialności karnej, ale – co najważniejsze – nie będą stanowić zagrożenia na drogach.

Alkomaty pojawiły się terenie komisariatów policji w Częstochowie przy ulicach: Popiełuszki 5 (KP I), Bór 14 (KP II), Kiedrzyńskiej 98 (KP III), Kopernika 38 (KP IV), Czecha 15 (KP V) i Łukasińskiego 26 (KP VI).


fot. UM Częstochowa

powiązane artykuły:

Weed 2517251 1920
Lokalne 6 marca, 2020

Kryminalni z zabrzańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki.

wandalizm w Częstochowie
Lokalne 31 stycznia, 2023

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 22-letniego mężczyznę, który pod „okiem” kamer miejskiego m

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3