Ukrainiec okradał sklepy w Częstochowie. Chciał ugodzić śrubokrętem pracownika ochrony

Kradzież rozbójnicza w częstochowie

Redakcja

27 marca 2023

33-letni obywatel Ukrainy dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów w Częstochowie. Gdy interweniował pracownik ochrony, próbował go ugodzić śrubokrętem. Grozi mu teraz 10 lat więzienia.

Jak informuje częstochowska policja mężczyzna ukradł produkty chemiczne o wartości prawie 140 złotych, a gdy interweniowała ochrona, stał się bardzo agresywny. 

-W pewnym momencie wyciągnął spod kurtki śrubokręt i próbował ranić nim ochroniarza. Na szczęście nikomu nic się nie stało -relacjonuje policja. 

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy. Towar został odzyskany i wrócił do sprzedaży. Okazało się, że nie była to jednorazowa kradzież. 

-Śledczy z częstochowskiej "czwórki" udowodnili mu jeszcze 21 innych kradzieży (na łączną kwotę prawie 2 tys. zł), głównie alkoholu, za co usłyszał kolejny zarzut. Wszystkich czynów dopuścił się w tym roku - podała KMP w Częstochowie. 

Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. 33-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

powiązane artykuły:

pobicie ochroniarzą drogerii w sosnowcu
Wiadomości 20 grudnia 2022

Sosnowieccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie brutalnej kradzieży rozbójniczej, do jakie

pobicie ochroniarza drogerii w Katowicach
Wiadomości 6 grudnia 2022

Ukradł z drogerii w centrum Katowic maszynki do golenia. Zatrzymany został na gorącym ucz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3