Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Tychy w czołówce konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

fot. UM Tychy
W poniedziałek (12.09), podczas VII konferencji naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbywa się na Politechnice Rzeszowskiej rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd.

W drugiej edycji konkursu Tychy zajęły szóste miejsce.

Miasto Tychy otrzymało wyróżnienie za projekt związany z zakupem taboru autobusowego i trolejbusowego m.in. (51 autobusów zasilanych CNG, 10 mikrobusów CNG) oraz przebudową zajezdni PKM Tychy.

Statuetkę Ignacego Łukasiewicza odebrała Bożena Nowak – naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta Tychy.

Oprócz Tychów w rankingu wyróżnione został m.in. Płońsk, Krosno, Michałowice i Rzeszów. Jak mówią sami organizatorzy (Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza oraz ze wsparciem Zakładu Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej): Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” to jedno z najważniejszych w kraju spotkań branży energetycznej, miejsce prezentacji koncepcji, a także dyskusji naukowych i eksperckich. 

 

Źródło: UM Tychy