Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Strażnicy Miejscy w Bytomiu będą obserować przez lornetki

Straż Miejska w Bytomiu otrzymała z rąk władz miasta nowy sprzęt wart ok. 8 tysięcy złotych. Strażnicy dostali aparaty, lornetki oraz drona. Nowy sprzęt ma pomóc w walce z nielegalnymi odpadami i smogiem.

Cały czas wspieramy działania bytomskich strażników miejskich. Inwestycje w specjalistyczny sprzęt mają im pomóc w walce z nielegalnymi odpadami, dzikimi wysypiskami, a także w kontrolach jakości opału, jaki spalany jest w piecach – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Bytomscy strażnicy miejscy otrzymali nowoczesnego drona, ale również zestaw aparatów kompaktowych, lustrzankę z dwoma obiektywami, a także lornetki oraz sprzęt niezbędny do obsługi drona.

[CZYTAJ TAKŻE: Bytomianie będą świętować urodziny tramwaju]

W grudniu 2019 roku bytomska Straż Miejska otrzymała dwa nowe samochody marki Dacia Duster, które zakupione zostały z budżetu miasta za 132 tys. zł. Służą one w codziennej pracy m.in.: ekopatrolu. Nowe samochody umożliwiają dojazd strażnikom miejskim w trudno dostępne miejsca, gdzie do tej pory był on utrudniony ze względu na warunki terenowe.

Radiowozy są także wyposażone w nowoczesny system dźwiękowy, który umożliwia przekazywanie bezpośrednio z samochodów komunikatów i ostrzeżeń dla mieszkańców w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.


Komentarze