Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Śmieci w lesie! Nadleśnictwo Lubliniec poszukuje sprawców

Pomimo zmian w przepisach o gospodarowaniu odpadami, nasze lasy wciąż są zaśmiecane. W weekend ktoś zrobił sobie po raz kolejny z lasu wysypisko i podrzucił sporą ilość części pochodzących ze starych samochodów.

 Dziś rano (12 października) bardzo przykry widok zastali w lesie na trasie Lubliniec-Krupski Młyn pracownicy nadleśnictwa w Lublińcu. 

Jeśli ktoś był świadkiem podrzucenia nam tych śmieci, jeśli ktoś przejeżdżał trasą na Krupski Młyn w weekend i jest w stanie powiedzieć nam, że na przykład w sobotę o 17:00 śmieci już były, będziemy wdzięczni za każdą informację.

czytamy na facebooku nadleśnictwa Lubliniec.

 

Za wyrzucanie śmieci do lasu grozi mandat karny w wysokości nawet do 500 zł. Jednak mimo kar, leśnicy wciąż nie nadążają ze sprzątaniem. 

Może sąsiad mechanik, albo ktoś skupujący samochody w Twojej okolicy wyczyścił warsztat? A może sam w tym roku złomowałeś samochód w kolorze jak na ostatnim zdjeciu, którego zderzak wcześniej był niebieski, i pomożesz nam dotrzeć do sprawcy zaśmiecenia? Każda informacja może być cenna, i przy każdej gwarantujemy PEŁNĄ ANONIMOWOŚĆ

czytamy dalej.

Odpady zagrażają polskiej faunie i florze, a kary niestety nie odstraszają śmiecących.


Komentarze