Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Ruszył Śląski Konwent Klimatyczny. Marszałek: Musimy wyznaczyć sobie cele [WIDEO]

#EkoSilesia
Na Stadionie Śląskim ruszył dwudniowy Śląski Konwent Klimatyczny. To pierwsze takie wydarzenie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski.

Śląski Konwent Klimatyczny to wydarzenie, które łączy w sobie cechy konferencji, warsztatów i eventów i koncentruje się na najważniejszych wyzwaniach związanych z klimatem i poprawą jakości powietrza. 2 dni szerokiej debaty, 15 sesji tematycznych z udziałem ekspertów, warsztaty i szeroka dyskusja o tym, jak zmieniać świat w trosce o środowisko naturalne, to szansa na nowe otwarcie w dyskusji o zmianach klimatycznych i poprawę jakości życia. 

Celem wydarzenia jest edukacja i podniesienie świadomości w zakresie poprawy jakości powietrza - zarówno w samorządach, jak i w społeczeństwie. Podczas trwającego dwa dni wydarzenia zaplanowano sesje tematyczne, warsztaty, pokazy filmów o tematyce ekologicznej i wydarzenia towarzyszące.

Śląski Konwent Klimatyczny odbywa się w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze" (LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021), współfinansowanego ze środków instrumentu finansowego LIFE w ramach środków Unii Europejskiej oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

 


Komentarze