Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
4 °C
AAA

Najmłodsi w Mysłowicach już wiedzą, czym jest ekomobilność. Zabawa w hali MOSiR-u na Bończyku

#EkoSilesia
Rower albo spacer zamiast samochodu. Do zwiększenia aktywności fizycznej i troski o środowisko zachęcał magistrat w kończącym się 22 września Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Akcję „Ekomobilne Mysłowice dbają o zdrowie” zwieńczyła zabawa w hali MOSiR-u na Bończyku.
Ogłosiliśmy konkurs fotograficzny. Dziękujemy bardzo za udział, bo pod postem pojawiło się kilkadziesiąt zdjęć. Oprócz tego nadal trwa, do dzisiaj, walka o tytuł krokomistrza mysłowickiego, tak że też czekamy na to, żeby przesyłać zdjęcia z uprawianej aktywności
 – mówi Anna Górny, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.

Przedszkolaki i uczniowie w ramach zajęć dydaktycznych odwiedzili halę na Bończyku, gdzie czekały na nich animacje i konkursy, także sprawnościowe.

Stawiamy na to, żeby też zobaczyli, jakie są sekcje w Mysłowickim Ośrodku Kultury, przewspaniali animatorzy. Chcemy też, żeby poznali tutaj halę, pracowników MOSiR-u, wiedzieli, że też mogą tutaj skorzystać z tego i że nasze jednostki są otwarte – dodaje Anna Górny.

W ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu miały miejsce także Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dlatego policjanci prowadzili w ostatnich dniach akcje profilaktyczne zarówno na drogach, jak i w placówkach oświatowych. Podczas finału na Bończyku właśnie o bezpiecznym przemieszczaniu się opowiadali najmłodszym wraz ze strażnikami miejskimi.

Zwieńczeniem tego tygodnia bezpieczeństwa są takie zajęcia profilaktyczne, połączenie teorii z praktyką. Dzieci oprócz tego, że dowiadują się podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mogą też spróbować swoich sił na jakichś torach przeszkód – informuje st. sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Przedszkolaki przejęły dzisiaj pałeczkę, jeżeli chodzi o przekazywanie bardzo ważnych informacji związanych z ekologią, z transportem bezpiecznym i ekologicznym, tak że dzisiaj na hali widowiskowo-sportowej możemy zobaczyć ich wszystkie pomysły, zaangażowanie
– zaznacza Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Dlaczego powinniśmy zamienić samochód na rower?

Żeby nie zatruwać powietrza – mówi Zuzia, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4.

Żeby ćwiczyć i uprawiać sport, to też takie ważne – dodaje Amelka, również z SP4.

Dzieciaki opuściły halę na Bończyku z nową wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa i zrównoważonego transportu oraz z przygotowanymi przez miasto upominkami. Zwycięzców konkursów „Rowerem przez Mysłowice” i „Zostań mysłowickim krokomistrzem” poznamy w najbliższych dniach.

 


Komentarze