Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

Klub Gaja apeluje o pomoc w zakupie pasz dla schorowanych koni

#EkoSilesia
fot. Klub Gaja
Klub Gaja apeluje o pomoc w zakupie pasz dla uratowanych przez siebie koni na kolejne pół roku. Schorowane zwierzęta karmione są specjalnymi mieszankami, a te nie są tanie. Zakupiona przez Gaję paleta karmy wystarcza na około pół roku, właśnie przeszedł czas na kupienie kolejnej.

Konie-podopieczni Klubu Gaja są schorowane, cierpią między innymi na końską astmę, wrzody żołądka, są po przebytym ochwacie. Wszystkie ich schorzenia wymagają specjalistycznego, klinicznego podejścia oraz zbilansowanego żywienia. W związku z tym karmione są odpowiednimi paszami dostosowanymi do ich indywidualnych potrzeb. Takie pasze nie są tanie. Gaja zamawia je na palecie, która wystarcza na około pół roku. Paleta składa się z pasz przeznaczonych dla koni z astmą i wrzodami. Są to karmy pozbawione składników, które mogą powodować ochwat, a także z pasz specjalnych dla koni starszych z problemami z utrzymaniem wagi.

Gai bardzo zależy na jak najlepszym utrzymaniu swoich podopiecznych, dlatego stara się podawać im dobrze przygotowane posiłki. To jest najważniejsze dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia.

Klub ma nadzieję, że będzie to możliwe dzięki niezastąpionej pomocy i wsparciu ludzi dobrej woli. Link do zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pasza-dla-staruszkow. Gaja jest organizacją pożytku publicznego. Konie ratuje tylko dzięki hojności darczyńców. Liczy się każda wpłata.

Klub Gaja uratował 60 koni, niektóre hodowane były na mięso i miały trafić do rzeźni.

Nadal potrzebują pomocy. Wymagają szczególnej opieki i leczenia ze względu wiek, stan zdrowia, urazy fizyczne i psychiczne.

Od początku działalności klub przykłada wielką wagę do praw i dobrostanu zwierząt oraz ich ochrony. Doprowadził do ustanowienia w Polsce Ustawy o ochronie zwierząt (1997 r.), a wprowadzony w niej zapis potwierdza, że zwierzę nie jest rzeczą.

Dla upamiętnienia tego faktu Gaja ustanowiła 22 maja Dniem Praw Zwierząt. Była pierwszą organizacją w Polsce, która rozpoczęła kampanię związaną z transportem żywych zwierząt, głównie koni. Dzięki ogólnopolskiej kampanii Zwierzę nie jest rzeczą, która rozpoczęła się przed 1999 r., poprawiły się warunki transportu, a liczba wywożonych zwierząt spadła. Problem stał się tematem publicznych debat i teraz wiele organizacji nim się zajmuje.

 

Źródło: UM Bielsko-Biała


Komentarze