Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Kilkadziesiąt milionów na odnawialne źródła energii na Śląsku. Umowa podpisana![WIDEO]

#EkoSilesia
Dziś w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego podpisana została umowa na realizację projektu pn. „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg”

Liderem tego przedsięwzięcia są Tarnowskie Góry, które wraz z partnerami będą mogły zrealizować projekt o wartości przekraczającej 69 milionów złotych.  

Bardzo się cieszymy z realizacji tego projektu, bo to oznacza, że po raz kolejny wspólnie zmieniamy województwo Śląskie w zakresie jakości powietrza czyli czegoś z czym od dłuższego czasu się borykamy

- mówił wicemarszałek wojciech Kałuża.

Obecny na konferencji Burmistrz Tarnowskich Gór nie krył swojego zadowolenia z podpisanego dziś projektu, który ma znacznie zmienić oblicze zaangażowanych w te rozwiązania gminy partnerskie.

Pojawią się nowe źródła ciepła, nowe kotły, nowe instalacje fotowoltaiczne, piece na pellet, a więc wszystko co związane jest z nowymi odnawialnymi źródłami energii. Wartość tego zadania, to ogromna kwota, która zostanie zaimplementowana w jakość powietrza na Śląsku

- podkreślił  Arkadiusz Czech. 


Komentarze