Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-4 °C
AAA

Aloes pomoże oczyścić powietrze w Twoim domu

#EkoSilesia
Ludzie, którzy chcą oddychać świeżym powietrzem kupują oczyszczacze powietrza. Okazuje się, że są naturalne sposoby na jego oczyszczanie. Wiele roślin, które można trzymać w domu idealnie spiszą się jako naturalne oczyszczacze, a przy okazji ozdobią wasze mieszkania. Jedną z nich jest Aloes mający wiele różnych zastosowań

Aloes nie pochodzi z Polski, ale dobrze utrzymuje się w naszych domowych warunkach. Produkuje o wiele więcej tlenu, niż inne rośliny doniczkowe. Co najważniejsze produkuje tlen również w nocy. Sprawia to, że idealnie nadaje się do sypialni.

[CZYTAJ TAKŻE: Stan powietrza pogarsza się]

Roślina filtruje takie zanieczyszczenia jak formaldehyd i benzen. Aloes ma wiele zastosowań, jednym z nich jest możliwość wykorzystania go jako opatrunek chłodzący na oparzenia. Z racji, że aloes jest rośliną egzotyczną lubi nasłonecznione miejsca. Dobrze trzymać go w ciepłym miejscu - najlepiej na parapetach skierowanych na południe i zachód bo tam jest najwięcej słońca w ciągu dnia.

NASA przeprowadziła badania już w 1989 roku. Ma z nich wynikać, że rośliny najskuteczniej oczyszczają powietrze. Powstała lista roślin doniczkowych, które najskuteczniej filtrują powietrze. Wśród nich znalazł się aloes.

Jeden ok. 40 cm aloes działa podobno lepiej niż 9 oczyszczaczy powietrza i jest w stanie wyeliminować aż do 90% zanieczyszczeń powietrza w przeciągu 24 h! Jeśli jednak stężenie szkodliwych chemikaliów zbiera się w wysokich partiach mieszkania, aloes nas o tym poinformuje - zaczną pojawiać się na nim brązowe plamki! Wtedy wiemy, że coś jest nie tak i należy szybko działać. - informuje Magdalena Stevens w projekcie dla Pracowni Florystycznej 'Natura Art' z Rybnika.

Dodatkowo aloes ma właściwości lecznicze. Stosuje się go w kosmetykach. Aloes zwyczajny wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne i wspomagające gojenie się ran. Jak widać ta niedroga i ładna roślina ma bardzo wiele zastosowań. Nie tylko ozdobi nasz dom, ale również pomoże w walce z nieczystym powietrzem oraz chorobami. Nie bez powodu aloesu w medycynie naturalnej używano już w starożytności.


Komentarze