Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Życiu holenderskiego kolarza nie zagraża niebezpieczeństwo. Znakomita praca medyków z Sosnowca [WIDEO]

Wiadomości
- Z dobrymi informacjami przed sekundą zadzwonił Czesław Lang. Według lekarzy życiu Fabio Jakobsena nie zagraża niebezpieczeństwo. To była niesamowita mobilizacja zespołu szpitala w Sosnowcu - informował na Twitterze Sebastian Parfjanowicz z TVP Sport. Holender trafił do szpitala wojewódzkiego im. św. Barbary w Sosnowcu.

Fabio Jakobsen, holenderski kolarz na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne wjechał w barierki. To po jego upadku doszło do karambolu przed samym finiszem. Winnym całej sytuacji jest zwycięzca etapu - Dylan Groenewegen.

SImon Geschke (CCC Team) po wypadku Jakobsena (Deceuninck – Quick Step) zabrał głos na temat bezpieczeństwa zawodników podczas finiszów w Katowicach. “Co roku zastanawiam się, dlaczego organizatorzy myślą, że to dobry pomysł” – napisał na Twitterze. 

“Co roku ten sam sprint w dół podczas Tour de Pologne. Co roku zastanawiam się, dlaczego organizatorzy myślą, że to dobry pomysł. Sprinty same w sobie są wystarczająco niebezpieczne, nie potrzebujemy ich na zjazdach z prędkością 80 kilometrów na godzinę” – napisał na Twitterze.

- Właśnie wróciłem ze szpitala, trochę uspokojony. Po obejrzeniu kraksy obawialiśmy się najgorszego, ale teraz wiemy, że stan Fabio Jakobsena jest ustabilizowany. Z kolei sędzia odzyskał przytomność i jest w stabilnym stanie. Serdecznie dziękuję lekarzom i personelowi szpitala za szybką pomoc i opiekę, a wszystkim poszkodowanym w wypadku życzę szybkiego powrotu do zdrowia – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

- Jakobsen stracił przytomność, uderzenie było mocne, ale odzyskał oddech. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z zeszłego roku - powiedział niedługo po zakończeniu etapu Czesław Lang, nawiązując do tragicznej śmierci Bjoerga Lambrechta. Kolarz zginął na trasie Tour de Pologne równo rok temu.

Foto: PAP/Śląska Policja


Komentarze