Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Zabrzański nauczyciel zniesławił koleżanki. Poniesie karę?!

Wiadomości
Sprawa dotyczy Rafała S., który miał zniesławić nauczycielki Zespołu Szkół Technicznych. Publicznie krytykował je za udział w tzw. „czarnym proteście”. "Kolega" z pracy napisał, że „są za mordowaniem upośledzonych dzieci”. O sprawie informuje Gazeta Wyborcza.

Sąd skazał mężczyznę na osiem miesięcy prac społecznych. Rafał S. musi też zapłacić 5 tys. zł nawiązki na rzecz prowadzonego przez pokrzywdzone Stowarzyszenia bez Barier w Zabrzu, a każdej z czterech oskarżycielek – po 5 tys. zł.

[CZYTAJ TAKŻE: Mała Tosia to 1000 dziecko jakie przyszło na świat w sosnowieckim szpitalu]

Skazany złożył wniosek o ułaskawienie do prezydenta RP Andrzeja Dudy. Sąd w Zabrzu i Gliwicach negatywnie zaopiniował złożony przez niego dokument.

„Sąd okręgowy nie znalazł podstaw do pozytywnego zaopiniowania prośby o ułaskawienie. Nie przemawiają bowiem za tym okoliczności sprawy” – można przeczytać w opinii

Początek sprawy miał miejsce 3 października 2016 r. W trakcie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet 10 nauczycielek z zabrzańskiej placówki sfotografowało się w czarnych strojach podczas przerwy w lekcjach. Sprzeciwiały się w ten sposób zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej. To nie spodobało się koledze z pracy. Problem polega tylko na tym, w jaki sposób wyraził swoje niezadowolenie. 


Komentarze