Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Zmiany w ruchu na opolskim odcinku autostrady A4, w kierunku na Katowice

Moto
Od rana drogowcy pracują przy kolejnym etapie remontu autostrady A4 między węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. W związku z tym na remontowanym odcinku ruch zostanie przeniesiony na jezdnię południową w kierunku Katowic.

Jak poinformował dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, na remontowanym odcinku autostrady A4 między węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle w sobotę rozpoczął się kolejny etap prac. W okolicy MOP-u Wysoka cały ruch zostanie przeniesiony na jezdnię południową (kierunek na Katowice). Wprowadzono także ograniczenie prędkości do 60 km/h. W obu kierunkach jazdy kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu.

Przeniesienie ruchu na nitkę południową zaplanowano na godzinę dziesiątą, jednak na placu budowy już pojawili się pracownicy. GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożność i stosowanie się do oznakowania. Informacje o prowadzonym remoncie są wyświetlane na tablicach zmiennej treści. Na dojazdach i na długości remontu zapewniona jest woda dla kierowców, a na dojazdach do remontu ustawione są toalety przenośne.

Zakres prac przewidzianych remontem na odcinku ok. 12 km opolskiego odcinka A4 obejmuje m.in. wymianę całej warstwy ścieralnej i wiążącej oraz odcinkowo podbudowę, remont odwodnienia oraz wykonanie oznakowania poziomego w technologii grubowarstwowej. W ramach prac przeprowadzony zostanie remont obiektów mostowych, montaż punktowych elementów odblaskowych, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy gruntowych wraz z obsianiem trawą. Zamontowane zostaną bariery linowe na przejazdach awaryjnych oraz wymienione bariery betonowe. Remont ma się zakończyć do końca listopada 2020 roku. (PAP)


Komentarze