Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Zmarł Diego Armando Maradona! Świat sportu stracił legendę [FOTO]

Wiadomości
Diego już nigdy nie pojawi się na piłkarskiej murawie, ani w jej pobliżu. Jak informują światowe media geniusz piłkarski z Argentyny zmarł na atak serca, w domu na przedmieściach Buenos Aires, stolicy Argentyny. Maradona miał zaledwie 60 lat. Był królem dryblingu, najwybitniejszą "10" w historii.

Przez całe swoje życie uchodził za najwybitniejszego piłkarza, choć nie brakowało takich, którzy na tron futbolu wynosili geniusza z Brazylii-  Pele. To Maradona zapewnił Argentynie Mistrzostwo Świata w 1986 roku w Meksyku. A jego ręka po meczy wygranym z Anglią 2:1 określana była przez niego samego jako "Boska ręka Diego". W 1990 roku Argentyna z Maradoną w składzie zdobyła wicemistrzostwo świata. Przegrywając z RFN. Maradona reprezentacyjnych sukcesów już nie powtórzył, na przeszkodzie stanęły problemy rodzinne, ale także te związane z narkotykami. 

Był legendą SSC Napoli, włoskiego klubu z południa Włoch, który nie mógł się równać z potęgami z północy, z Milanem, Interem czy Juventusem. A jednak to Maradona swoim geniuszem potrafił doprowadzić klub z Neapolu do mistrzostwo Włoch. 

Na razie nie wiadomo dokładnie, co stało się w domu Maradony. Pierwsze informacje wskazują na atak serca. Na początku listopada Maradona trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację wycięcia krwiaka w mózgu.

Świat sportu dziś jest bardzo smutny. Odszedł jeden z najbarwniejszych, najwybitniejszych piłkarzy. Geniusz, który decydował o losach wielu meczów. 

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez ogłosił we wtorek trzydniową żałobę narodową po śmierci Diego Maradony.

Słynny piłkarz zmarł w wieku 60 lat na zawał serca w swoim domu w Buenos Aires - poinformowały media argentyńskie i przyjaciele sportowca. Maradona, który poprowadził jako kapitan reprezentację Argentyny do mistrzostwa świata w 1986 r., od pewnego czasu borykał się z problemami zdrowotnymi, niedawno przeszedł operację mózgu.

"Zabrałeś nas na szczyt świata. Uczyniłeś nas tak szczęśliwymi. Byłeś najwspanialszy ze wszystkich. Dziękujemy za Twoje życie Diego. Będziemy zawsze za Tobą tęsknić" - napisał na Twitterze Fernandez.(PAP)

Foto: Wikimedia/PAP/EPA ARC


Komentarze