Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Niemal 300 górników na nartach... Mistrzostwa branży górniczej w Wiśle! [FOTO/WIDEO]

[TYP] Artykuł
Dziś na Stacji Narciarskiej Cieńków w Wiśle odbywają się zawody całej branży górniczej, a wiec głównie górników dwóch największych polskich spółek górniczych - PGG i JSW - w slalomie gigancie. W Wiśle pojawili się także: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Adam Gawęda, Marszałek Województwa Śląskiego - Jakub Chełstowski oraz dyrektorzy kopalń i kluczowe postacie z sektora górniczego.

Pełnomocnik Rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Adam Gawęda objął tegoroczną edycję honorowym patronatem. Jego puchar jest główną nagrodą w tegorocznych zawodach. Organizatorem wydarzenia jest Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o. 

W turnieju udział weźmie ponad 250 zawodników reprezentujących 25 drużyn z kopalń należących do PGG S.A. i JSW S.A. oraz partnerów wydarzenia. Na stoku zawalczą górnicy z KWK „Bolesław Śmiały”, KWK „Piast Ziemowit”, KWK ROW, KWK „Murcki-Staszic”, KWK „Mysłowice Wesoła”, KWK „Sośnica”, KWK „Wujek”, KWK „Borynia – Zofiówka – Jastrzębie”, KWK „Knurów Szczygłowice”, KWK „Pniówek”, KWK „Budryk”, KWK „Jastrzębie – Bzie”.

Puchar Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego trafi do drużyny, która wykaże się najlepszymi wynikami i zajmie w zawodach I miejsce. Dla drużyn, które także trafią na podium, Puchary przygotowali: Prezes Holdingu KW [II miejsce] oraz Prezes PGG  [III miejsce]. W dodatkowych kategoriach nagrodami będą Puchar Burmistrza Miasta Wisła oraz Puchar Prezesa NAT wzbogacone o tygodniowe wczasy w obiektach sieci NAT, a także Puchar Sponsora wraz z całodziennym karnetem na SN Cieńków.


Komentarze