Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Zamaskowany gang porwał 11-miesięczną dziewczynkę. Czego chcieli?

Wiadomości
KMP Gliwice
Wczoraj w Boguchwałowicach koło Siewierza zamaskowany gang uprowadził śpiące dziecko. Zażądano wysokiego okupu.

Relacja mediów z wczorajszego wydarzenia była następująca – „11-miesięczna Oliwia z Boguchwałowic zostaje uprowadzona przez gang motocyklowy. Zamaskowani sprawcy wyciągają śpiące dziecko z samochodu na oczach rodziców. Policja rozpoczyna pościg. Porywacze żądali dwóch milionów złotych okupu. Ostatecznie pieniędzy nie dostali, ale znaleźli rozgrzeszenie, bo... zrobili to po to, aby zebrać ostatnie 2 z 9 milionów złotych, które dziecku mogą uratować życie.”

Dziewczynka walczy ze śmiertelną chorobą SMA (rdzeniowy zanik mięśni), która z każdym dniem postępuje. Jest lek powstrzymujący chorobę, ale jego zakup przekracza możliwości przeciętnej rodziny. Liczy się czas – im wcześniej rozpocznie się kurację, tym większe szanse na uratowanie dziecka. Przy rodzinie znaleźli się ludzie dobrej woli, różnych zawodów, którzy pomagają dozbierać potrzebną sumę. Podczas zrzutki internetowej zebrano już ponad 6 milinów złotych.
Wczorajsza akcja to desperackie, niekonwencjonalne działanie grupy ludzi, poruszających niebo i ziemię, aby ratować maleństwo. Brakuje już niewiele.

Do akcji – inscenizacji porwania włączyli się gliwiccy policjanci. Dołożymy się także do zbiórki i apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie dziecka – liczy się każda złotówka!

źródło: KMP Gliwice


Komentarze