Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Zabrze: zmagazynował mały arsenał broni

Miasta
Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który bez wymaganego zezwolenia posiadał pistolet gazowy i strzelał z niego w miejscu publicznym. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli ponad 400 sztuk amunicji oraz kusze. Na wniosek śledczych zabrzański sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt.

W poniedziałek przed 14.00 dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na ulicy Kossaka w Zabrzu strzela z broni hukowej. Na miejsce został wysłany patrol policji, który sprawdził jego tożsamość. Strzelcem był 34-letni mieszkaniec Zabrza, wcześniej notowany przez policję za inne przestępstwa. 34-latek został zatrzymany, a w jego mieszkaniu dokonano przeszukania. Jak się okazało broń, której używał wcześniej, nie była jedyną, jaką posiadał.

CZYTAJ TAKŻE - Co dalej z górnictwem?

W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 400 sztuk amunicji, kusze, broń czarnoprochową i proch czarny. Mężczyzna przyznał się do posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. 34-latek usłyszał zarzut narażenia osób postronnych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. W środę na wniosek śledczych zabrzański sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi za kratami. Czynności w sprawie trwają. 


Komentarze