Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Zabrze: pirat drogowy jechał 167 km/h [WIDEO]

Miasta
Aż o 97 km/h dozwoloną prędkość przekroczył 44-letni kierujący osobowym mercedesem. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów patrolujących zabrzański odcinek DK88 w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem. Do zatrzymania doszło w piątek popołudniu, kiedy ruch na drogach jest szczególnie wzmożony.

W piątkowe popołudnie policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali mercedesa, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość na zabrzańskim odcinku DK 88. Na ekranie policyjnego wideoradaru pojawił się wynik 167 km/h. 44-letniemu mieszkańcowi Gliwic, który nie bacząc na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 97 km/h, policjanci wręczyli mandat na kwotę 500 złotych oraz na jego koncie zapisano 10 punków karnych. 

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88, jest jednym z miejsc, gdzie podróżujący wzdłuż terenów zielonych kierowcy muszą spodziewać się na drodze dzikich zwierząt. Ustawiony tam znak „Uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem na wyznaczonym odcinku jezdni i wzywa ich do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 167 km/h kierujący nie miałby najmniejszych szans na wykonanie manewru obronnego w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na jej drodze.


Komentarze