Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Zabrzanin "sprzedawał" buty i rowery m.in. na Allegro. Grozi mu spory wyrok!

Wiadomości
Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zakończyli sprawę oszustw internetowych przy sprzedaży butów, rowerów, i innych przedmiotów. Podejrzany w tej sprawie 20-latek jeszcze przed rozpoczęciem sprawy w sądzie przyznał się do winy. Za oszustwa grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Podejrzanym, w tej sprawie jest 20-letni mieszkaniec Zabrza, który od marca do czerwca 2019 roku, za pośrednictwem popularnych portali ogłoszeniowych oraz społecznościowych, dopuścił się 44 oszustw. Specjalizował się głównie w "sprzedaży" rowerów oraz butów sportowych. Jednak w kilku przypadkach oszustwa dotyczyły sprzedaży wkładów tytoniowych, wózka dziecięcego lub nawet przelotu liniami lotniczymi i wynajmu domku letniskowego.

Czytaj także: ukradł alkohol, uciekał - wpadł pod samochód

20-latek wcześnie był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za swoje czyny odpowie zza krat, ponieważ obecnie przebywa już w areszcie śledczym. Za oszustwa grozi mu nawet do 8 lat więzienia.      

Policjancie przypominają, że oszuści wykorzystują naszą niewiedzę, brak ostrożności, a czasami naiwność. Schemat jest często taki sam. Osoby zakupują towar przez internet, a następnie pomimo uiszczenia opłaty nie otrzymują go. Nie ma znaczenia czy chodzi o odzież, telefon, bilety, przedmioty wielkogabarytowe, czy też specjalistyczny sprzęt o znacznej wartości.

Źródło: Policja Śląska