Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-5 °C
AAA

Z Katowic zrobił dzikie wysypisko. Wyrzucił na działkach beczki z lakierem

Do zdarzenia doszło 16 grudnia ubiegłego roku. Strażnik miejski pełniący dyżur na Stanowisku Kierowania MCR odebrał telefoniczne zgłoszenie, że w rejonie ogródków działkowych przy ulicy Budowlanej kierowca samochodu ciężarowego wyrzuca beczki. Niestety rozmówca nie widział numerów rejestracyjnych samochodu.

Strażnicy z Zespołu Ochrony Środowiska, już po kilkunastu minutach byli na miejscu. Zgłaszający wskazał im dokładne miejsce wyrzucenia beczek. We wskazanym miejscu funkcjonariusze zobaczyli metalowe pojemniki o pojemności 10-15 litrów, z których na zewnątrz wylewały się resztki lakieru.

Wezwani na miejsce strażacy nie stwierdzili żadnego zagrożenia – teren został jednak wygrodzony.

W namierzeniu „śmieciarza” pomógł miejski monitoring. Operator monitoringu rozpoczął przeglądanie  drogowych punktów wylotowych z miasta. Jedna z jego kamer zarejestrowała ciężarowego mana przewożącego metalowe beczki. Jednak jego ładunek, różnił się od tego porzuconego przy ogródkach działkowych.

Kolejne informacje zdobywane przez strażników potwierdzały, że beczki z lakierami pochodziły  jednak z namierzonego przez kamerę mana. Kolejny świadek bardzo dokładnie opisał samochód. Podany opis auta był prawie identyczny z zarejestrowanym przez system monitoringu.

Okazało się, że ciężarowy man należy do firmy zajmującej się skupem złomu, a jego kierujący, 16 grudnia wykonywał kurs do odbiorcy. Tam pozostawił część ładunku. Pozostałe beczki z resztkami lakierów, które najprawdopodobniej nie zostały odebrane wyrzucił przy ulicy Budowlanej.

Za pozbywanie się odpadów niezgodnie z przepisami oraz podrzucanie jej na teren innej nieruchomości, sprawca został ukarany dwoma mandatami karnymi. Każdy po 500 złotych.

źródło: Straż Miejska Katowice

Komentarze