Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Wracają rowery miejskie, gdzie i kiedy?

Zazwyczaj startują zdecydowanie wcześniej. Niestety epidemia koronawirusa spowodowała przesunięcie w czasie startu systemu rowerów miejskich w miastach województwa śląskiego. Od wczoraj w kilku z nich mieszkańcy znów mogą z nich skorzystać. Kolejne ruszą niebawem.

System rowerów miejskich na stałe wpasował się w krajobraz wielu miast województwa śląskiego. 

Od środy, wraz ze zniesieniem części ograniczeń, największy w Polsce operator systemów rowerów miejskich, spółka Nextbike Polska, uruchomił swoje sieci w 21 miastach i ośrodkach. W naszym województwie rowery miejskie dostępne są min. w Częstochowie, Katowicach, Komornikach, Siemianowicach Śląskich. 

Stolica naszego województwa z każdym rokiem staje się bardziej przyjazna rowerzystom. Inwestycja znacznych środków w rozbudowę infrastruktury rowerowej, której istotną częścią jest sieć wypożyczalni rowerów miejskich powoduje że w Katowicach jest największa ona w całym województwie.

W tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z 90 stacji. To nie jest nasze ostatnie słowo, gdyż docelowo w Katowicach, zgodnie z moimi zapowiedziami, w kolejnych latach będzie działało łącznie aż 150 stacji. System będzie funkcjonował od początku kwietnia do końca października przy zachowaniu dodatkowych środków ostrożności związanych z zagrożeniem epidemicznym - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Swoje rowery miejskie na ulice miasta skierował także Rybnik, w którym także od dzisiaj można skorzystać z miejskich jednośladów. 

Na spragnionych rowerowych wojaży czeka 80 jednośladów, w 38 rozsianych po całym mieście punktach wypożyczeń.Powrót rowerów nie oznacza jednak, że możemy zapomnieć o konieczności zachowania podstawowych bezpieczeństwa, związanych z obowiązującym stanem epidemii - czytamy w komunikacie miasta

W kolejnych dniach użytkownicy skorzystają także z rowerów miejskich min. w Tychach, Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju gdzie system ma wystartować  od 9 maja.

Cały czas na start tej atrakcji oczekują mieszkańcy w Chorzowie oraz Sosnowcu.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży - napisano w komunikacie spółki odpowiedzialnej za system rowerów miejskich. 

Źródło: PAP/własne


Komentarze