Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Wojkowice: ruszyła budowa centrum przesiadkowego

Wiadomości
Plac budowy pod wykonanie Centrum Przesiadkowego został oficjalnie przekazany P.S. dla bezpieczeństwa zachowaliśmy większą odległość - napisał na swoim profilu facebookowym Tomasz Szczerba, Burmistrz Wojkowic.

Tym samym w Wojkowicach rozpoczęły się prace przy inwestycji dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej pn. „Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego A-R w Wojkowicach wraz z budową dróg rowerowych prowadzących do punktu przesiadkowego”

Przypomnijmy, że 7 marca 2019 r. miasto podpisało umowę na wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych z generalnym wykonawcą inwestycji, którym została firma AWT REKULTIVACE a.s. z Republiki Czeskiej. Koszt całkowity to 6 933 856,03 zł. Termin zakończenia robót budowlanych planuje się na połowę 2020 roku.

Będzie to jedna z większych realizacji w ostatnich latach, a już z pewnością z największym zewnętrznym dofinansowaniem, jeśli chodzi o procentowy udział w stosunku do wkładu własnego - podkreślał w jednym z wywiadów Tomasz Szczerba.


Komentarze