Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Kontrole po tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej!

Skocz w Beskidy
Śląska wojewódzka inspektor nadzoru budowlanego Elżbieta Oczkowicz skieruje we wtorek listy do powiatowych inspektorów w województwie śląskim z poleceniem skontrolowania obiektów w ośrodkach narciarskich pod kątem ich bezpieczeństwa dla użytkowników.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, to skutek poniedziałkowej tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej.

"W górskich rejonach naszego województwa jest sporo ośrodków narciarskich. Wojewódzka inspektor nadzoru budowlanego skieruje we wtorek listy do powiatowych inspektorów z prośbą o skontrolowanie obiektów na ich terenie" - powiedziała PAP Alina Kucharzewska.

W poniedziałek na parkingu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej podmuch wiatru zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Dach spadł wprost na cztery osoby. Mimo reanimacji nie udało się uratować 52-latki i jej 15-letniej córki. 21-latka – druga córka zmarłej kobiety – w bardzo ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Nowym Targu. Wieczorem zmarła.

Kolejny poszkodowany to 16-latek, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala w Zakopanem. Chłopak jest spokrewniony z ofiarami wypadku. Piątym poszkodowanym jest mąż zmarłej kobiety, który po urazie psychicznym również trafił do szpitala.

Prokurator już podczas oględzin miejsca zdarzenia wskazał, że konstrukcja prowizorycznej wypożyczalni sprzętu narciarskiego była "wadliwa". Wypożyczalnia była zorganizowana w naczepie tira obitej deskami, a blaszany dach był zbyt słabo zamocowany.

We wtorek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w Bukowinie. (PAP)


Komentarze