Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-5 °C
AAA

Wisła chce wprowadzić kartę mieszkańca

Co raz więcej miast wprowadza tzw. "Kartę Mieszkańca". Jest to rozwiązanie stosowane przez miejscowości turystyczne, a także takie, w których pracuje sporo osób spoza miasta. Ma ono gwarantować dodatkowe benefity za mieszkanie w danej miejscowości i odprowadzanie w niej podatków. Karta mieszkańca ma pojawić się również w Wiśle.

Coraz częściej słyszymy głosy, że skupiamy się tylko na turystach, a mieszkańcy mają uciążliwości. Przykładem są ciągłe korki, które dla nich są nie do zniesienia”

mówi tomasz bujok, burmistrz wisły

Burmistrz chce zrekompensować mieszkańcom te uciążliwości. Stąd pomysł karty mieszkańca. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli korzystać z rabatów u partnerów akcji oraz uzyskają zniżki na korzystanie z miejskich obiektów. Korzyściami miałyby być m.in. zniżki na basen i bezpłatny parking.

[CZYTAJ TAKŻE: Przebudowa DW941 w Wiśle. Burmistrz: Przed nami kolejny sezon utrudnień!]

Chcielibyśmy ją wprowadzić od stycznia 2021 roku”

dodaje burmistrz

Jednak jak sam przyznaje nie jest to oficjalna data. Burmistrz chce dopracować projekt, aby był spójny i skoordynowany ze wszystkimi systemami informatycznymi w mieście. Kto będzie mógł uzyskać taką kartę? Jest kilka możliwości biorąc od uwagę przykłady innych miast. Burmistrz jednak uważa, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przyznanie karty osobom, których podatki trafiają do wiślańskiego urzędu miasta.


Komentarze