Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Warunki narciarskie w Beskidach

Skocz w Beskidy
Prawdziwa zima dotarła już do Beskidów! Coraz więcej ośrodków i tras jest otwartych! Nic tylko wyjechać i cieszyć się śniegiem!

Kolej linowa "Skrzyczne" w Szczyrku

Czynna jest jedna trasa narciarska "Ondraszek Skrzyczne -Jaworzyna" o długości 2200 metrów, a grubość pokrywy śnieżnej na tej trasie wynosi 30-40 cm. Na trasie warunki dobre. Czynne są również dwa wyciągi : Szczyrk - Jaworzyna (krzesło 4-os. ) o długości 1592 metry oraz Jaworzyna - Skrzyczne (krzesło 4-os.) o długości 1170 metrów. 

Skryczne

Ośrodek narciarski "Złoty Groń" w Istebnej

Posiada otwartą, naśnieżoną i ratrakowaną trasę. Otwarto dwie z sześciu tras narciarskich o długości 290 i 50 metrówGrubość pokrywy śnieżnej w górnej części tej trasy wynosi 50 cm, natomiast w dolnej części 40 cm.  Do dyspozycji gości udostępniono 1 wyciąg talerzykowy o długości 290 m. Na trasach warunki dobre. 

 

Złoty Groń

"Beskid Sport Arena" w Szczyrku

Posiada 3  dostępne dla narciarzy trasy: nr 4 (górna polana), nr 1 (do tunelu), nr 2 (od tunelu). Grubość pokrywy śnieżnej wynosi od 25 do 50 cm. Na trasach warunki dobre.

 

Beskid Sport Arena

Czytaj także: Kolejne trasy narciarskie w Szczyrku!

 

Stacja Narciarska "Siglany" w Wiśle

Dostępne są 2 trasy narciarskie o długości 300 i 600 metrów oraz dwa czynne wyciągi o długości 250 i 500 metrów.  Na trasach warunki bardzo dobre. Grubość pokrywy śnieżnej na obu trasach wynosi od 40 do 60 cm.

 

Siglany

"Szczyrk Mountain Resort"

Dostępne jest 9 z 18 tras narciarskich oraz 5 z 8 wyciągów. Warunki na wszystkich trasach dobre, grubość pokrywy śnieżnej 30-50 cm. 

 

Szczyrk Mountain Resort

Kompleks "Zagroń" w Istebnej

Dostępne są dwie  z trzech tras narciarskich oraz dwa wyciągi: krzesełkowy o długości 840 m oraz wyciąg orczykowy o długości 260 m. Grubość pokrywy śnieżnej na trasach wynosi 15-20 cm. Na trasach warunki dobre.

 

Zagroń

Kompleks narciarski "Biały Krzyż" w Szczyrku

Na miejscu znajdują się 2 wyciągi narciarskie. Wyciąg orczykowy „Biały Krzyż” dowozi na trasę o długości około 300 metrów. Wyciąg talerzykowy „Bartuś” daje możliwość zjazdu trasą o długości ok. 200 metrów. Wyciągi są ratrakowane, oświetlone i dośnieżane. Na obu trasach panują bardzo dobre warunki narciarskie, a grubość pokrywy śnieżnej to około 30 cm. 

 

Biały Krzyż

 


Komentarze