Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

"Urodziny Gwiazd" w Czeladzi z udziałem Brzęczka, Śrutwy, Gilewicza i Podedwornego

Wiadomości
W Czeladzi z inicjatywy MOSiR-u oraz urzędu miasta odbył się turniej charytatywny "Urodziny Gwiazd" , a także zorganizowano spotkanie z byłymi selekcjonerami Jerzym Brzęczkiem i Zdzisławem Podedwornym w Kopalni Kultury. Trenerzy nagrodzili młodych piłkarzy, którzy później mogli obserwować odrobinę starszych kolegów w meczu śląskich oldboyów z Reprezentacją Zagłębia.

To pierwsza taka duża impreza w Czeladzi w tym roku. Wydarzenie było kilkukrotnie przesuwane, ale na szczęście udało się je w końcu zorganizować. Wszystko rozpoczęło się na stadionie przy ul. Mickiewicza, gdzie od rana młodzi adepci piłki nożnej walczyli w charytatywnym turnieju. Podczas imprezy zbierano pieniądze na rzecz chorej czeladzianki, Nicoli Wcisło - Nicola urodziła się z wrodzoną wadą serca. Przeszła trzy operacje kardiochirurgiczne w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii oraz dwa cewnikowania serca. Od dwóch lat żyje ze sztuczną zastawką serca i implantem zamykającym przetokę w sercu. Do końca życia musi przyjmować leki przeciwzakrzepowe. U Nicoli co jakiś czas dochodzą kolejne diagnozy. Od kilku lat ma zdiagnozowaną hiperkalcemię. Niestety zanim zaczęto ją leczyć, zniszczyła zastawkę biologiczną. W tej chwili bierze lek, który pomaga zwalczać wapń w krwi. Jest to lek nierefundowany. Koszt leczenia rośnie wraz z wiekiem. Nicola jest cichą, skromną nastolatką. Uczy się zawodu fotografa. Chce żyć, jak inni w jej wieku. Prosimy o pomoc finansową, która pozwoli za zakup leków ratujących jej zdrowie i życie - czytamy na stronie wydarzenia. 

W Kopalni Kultury odbył się panel dyskusyjny z udziałem Jerzego Brzęczka oraz Zdzisława Podedwronego. Byli selekcjonerzy opowiadali o piłce nożnej, swoich doświadczeniach oraz ocenili szkolenie młodzieży w Polsce. Nastepnie udali się na stadion przy ul. Mickiewicza, aby nagrodzić uczestników turnieju. 

- Kariery piłkarzy, piłkarek zaczynają się bardzo szybko, no i szybko się kończą - powiedział Brzęczek młodym zawodnikom. Podczas spotkania dodał także, że ważna jest szkoła i edukacja. Zaznaczył, iż młodzi sportowcy nie mogą o tym zapomnieć.

Mam nadzieję, że pośród was tutaj są właśnie chłopcy, może też i dziewczynki i będą broniły barw CKS-u Czeladź lub innych zagłębiowskich klubów. A także w przyszłości będziemy mieli może reprezentanta Polski - skomentował burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec. 

Chcieliśmy uczcić 50. urodziny i 80. urodziny naprawdę znamienitych gości (...) A przy okazji jest to pierwsza impreza już po tym okresie pandemicznym”

jakub kużdżał, dyrektor mosir czeladź

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO: