Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Ulica Siemianowicka w Czeladzi po modernizacji

fot. UM Czeladź
Zakończyła się modernizacja ulicy Siemianowickiej w Czeladzi. Wcześniej powstała obwodnica osiedla Piłsudskiego.

 Z małym opóźnieniem, ale jest już gotowa. Ulica Siemianowicka w Czeladzi została w pełni zmodernizowana.

Tym razem jak nowa wygląda ulica Siemianowicka, na której nie tylko wymieniono nakładkę asfaltową, ale także zbudowano nowy chodnik i postawiono nowoczesne, oszczędne ledowe lampy uliczne. Lampy, na których w ramach rekompensaty za utrudnienia, za które serdecznie mieszkańców przepraszam, pojawiły się także ozdoby świąteczne. Teraz zarówno na osiedle Piłsudskiego, jak i do zabudowań indywidualnych przy Siemianowickiej, można dojechać i to nie tylko samochodem, po równych jak stół drogach, z różnych stron miasta

- przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Przy okazji w rejonie obwodnicy powstało kilkadziesiąt miejsc postojowych na dwóch parkingach. Drugi, między garażami i osiedlem od strony obwodnicy, został wylany ostatnią warstwą asfaltu i jest do dyspozycji mieszkańców, którzy już niekoniecznie muszą parkować na wąskich osiedlowych uliczkach.

Jeszcze tylko wykończenie wjazdów na osiedle i indywidualne posesje przy ulicy Siemianowickiej i cały należący do miasta teren wokół osiedla Piłsudskiego, łącznie z wyremontowana ulicą Równoległą i zagospodarowanym placem wewnątrz osiedla, będzie uporządkowany.

Wcześniej powstała obwodnica osiedla Piłsudskiego

Jej budowa rozpoczęła się w lutym tego roku. Na początek wzdłuż nowej drogi powstała kanalizacja i sieć wodociągowa. Inwestycję wykonał Mostostal Zabrze, a jej całkowity koszt wyniósł około 6 mln złotych.

Dzięki nowej obwodnicy można się łatwiej dostać m.in. do ulicy Legionów i dalej do Sosnowca oraz Katowic, a także w drugą stronę szybciej skierować się do Siemianowic Śląskich.

Długość obwodnicy to około 912 metrów. Połączyła ona ulicę Legionów z ulicą Siemianowicką oraz Równoległą. W ramach prac powstało rondo, łączące przedłużenie ulicy Siemianowickiej z drogą biegnącą od ulicy Legionów oraz parking na kilkadziesiąt samochodów. Przy okazji powstał również kolejny kilometr drogi rowerowej, którą można teraz bezpiecznie dojechać na malownicze szutrowe ścieżki, po terenach zielonych byłych hałd na granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Myślę, że zarówno mieszkańcy, jak i radni tego okręgu, Marcin Gadecki i Patryk Trybulec czy Łukasz Wesołowski, którzy na co dzień zabiegają o tę część naszej małej ojczyzny, mogą być zadowoleni z tego co miasto już zrobiło dla tej części miasta. Zarzecze, razem ze swoimi kilkoma, w większości wyremontowanymi parkami, remontowanymi obiektami sportowymi i rewitalizowanymi budynkami po byłej Kopalni Saturn, jest coraz piękniejsze i bardziej zadbane

- podsumowuje burmistrz.

Źródło: UM Czeladź