Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Ukradł suknie ślubne za 40 tysięcy! A potem rozłożył je w mieszkaniu

Kryminalni z zabrzańskiej dwójki zatrzymali 21-latka z Zabrza, który w nocy z wtorku na środę włamał się do salonu sukni ślubnych w centrum miasta. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, gdzie policjanci odnaleźli wszystkie skradzione suknie. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

W kilka godzin od zgłoszenia włamania do salonu sukni ślubnych, kryminalni z Komisariatu II Policji w Zabrzu zatrzymali 21-latka, który został wytypowany jako sprawca. Pomogły nagrania z monitoringu. Choć jakość nagrania nie była najlepsza, policjanci operacyjni zdołali wytypować potencjalnego sprawce. Okazało się, że mieli racje.

Czytaj także: znęcał się nad matką, trafił do aresztu

Po wejściu do mieszkania 21-latka zobaczyli porozwieszane wszędzie kreacje ślubne. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów i spał zmęczony po nocnej "robocie". Policjanci odzyskali wszystkie skradzione suknie, których wartość została wyceniona przez pokrzywdzonego na 40 tys. złotych. Już w trakcie zatrzymania mężczyzna  przyznał się do włamania.

Zapytany dlaczego włamał się do salonu sukien, odpowiedział, że po prostu chciał je sprzedać. Policjanci będą teraz sprawdzać, czy 21-latek nie jest odpowiedzialny za inne włamania, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Zabrza i miast ościennych. Czynności w sprawie trwają.

Mat. Policja Zabrze


Komentarze