Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Trener Ruchu Chorzów dziękuje kibicom. "Cały czas czuliśmy wsparcie"

#Regionalna piłka
Za Ruchem Chorzów udany sezon. Awans do II Ligi i perspektywa powrotu do piłki na najwyższym poziomie. Architektem tego sukcesu był niewątpliwie trener Łukasz Bereta, który był gościem Poranka S24.

Trener Ruchu Chorzów podkreślił, że klub awansował dzięki ciężkiej pracy, a nie szczęściu -  W kilku meczach graliśmy do końca. Sprzyjało nam szczęście, ale myślę, że szczęście sprzyja przygotowanym (...) 27 zwycięstw, nie można tutaj mówić o przypadku - zauważył Łukasz Bereta. Dodał także, że on i piłkarze cały czas czuli wsparcie kibiców, nawet wtedy, gdy nie było ich na trybunach - Cały czas czuliśmy wsparcie, mimo tego, że nie było ich z nami na trybunach (...) Tylko czekaliśmy, aż będą na trybunach. To się udało i mogliśmy wspólnie fetować ten awans.

Bereta powiedział również, że końcówka sezonu to czas dla młodzieży. Starsi zawodnicy przygotowani będą na drugą ligęGramy młodzieżą. Mają szansę, aby teraz się pokazać - stwierdził trener Niebieskich.

Jest kilka pomysłów, jakie wzmocnienia zrobić. Cały czas powtarzam, że ta drużyna buduje się. Potrzebnych jest 3-4 zawodników - zapowiedział Łukasz Bereta i dodał, że wszystko ruszy, gdy podpisze nowy kontrakt z klubem.

Myślę, że najzdrowiej będzie jak znowu założymy sobie dwa lata. Pierwszy sezon będzie na poukładanie wszystkich spraw. Zobaczenie jaka ta druga liga jest”

- łukasz bereta, trener ruchu chorzów.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO: