Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Szykują się zmiany w Ekstraklasie? Kluby chcą mniej grać

W siedzibie Polskiego Związki Piłki Nożnej odbyło się spotkanie przedstawicieli związku i klubów ekstraklasy. Dyskutowano na temat zmiany formatu rozgrywek od przyszłego sezonu.

Na spotkaniu kluby zaproponowały zmianę formuły rozgrywek ligowych. W swojej propozycji kluby przedstawiły zmiany w których od sezonu 2021/2022 liga miała by się składać z 18 a nie 16 drużyn. Sezon miałby składać się z 34 kolejek, a nie jak dotychczas z 37.

[CZYTAJ TAKŻE: Puchar 100-latków! Ruch Chorzów poznał rywala]

Kluby chcą zmniejszyć i znormalizować obciążenia piłkarzy w ramach kalendarza rozgrywek ligowych oraz pucharowych. Według nich sezon jest za długi, co odbija się na formie piłkarzy, którzy pod koniec są mocno zmęczeni. Przedmiotowa kwestia zostanie poruszona na posiedzeniu Zarządu PZPN, celem przygotowania i przyjęcia stosownych zmian w przepisach związkowych. Jednocześnie PZPN wyraża pełną gotowość do uczestnictwa w cyklicznych spotkaniach i konsultacjach dotyczących wszelkich aspektów zawodowej piłki nożnej w Polsce.

Jutro na Stadionie Śląskim odbędzie się konferencja prasowa z udziałem: Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka, Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli i Prezesa Stadionu Śląskiego Jana Widery. Tematem konferencji będzie jubileusz 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz mecz Polska - Ukraina.