Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Świąteczne skoki w Wiśle. Skocznia gotowa!

[TYP] Artykuł
W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, na skoczni im. Adama Małysza odbędzie się konkurs indywidualny, który wyłoni Mistrza Polski. Do Wisły zawitają czołowi zawodnicy, a w sprzedaży będzie dostępnych 2500 biletów.

Klimat nie rozpieszcza narciarzy, Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Wiśle nie są jednak zagrożone. 

Dobrze wykorzystaliśmy dwie doby, podczas których temperatura spadła poniżej zera i wyprodukowaliśmy odpowiednią ilość śniegu, którą z piątku na sobotę w nocy rozciągnęliśmy na całej powierzchni skoczni. Aktualnie na całym obiekcie posiadamy warstwę 40 cm śniegu. Dodatkowo pod progiem skoczni mamy zrobiony skromny zapas śniegu, który w razie potrzeby rozprowadzimy na obiekcie”

Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego

Na starcie Konkursu Świątecznego nie zabraknie najlepszych polskich zawodników, którzy - na czele z obrońcą tytułu mistrzowskiego Kamilem Stochem - tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia powalczą o medale Mistrzostw Polski.

Forma naszych zawodników idzie systematycznie do góry, a skoki chłopaków są coraz lepsze pod względem technicznym, dlatego walka o medale będzie niezwykle interesująca. Ja stawiam na trzech zawodników i myślę, że między nimi rozegra się walka o tytuł mistrza Polski. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki to nasza najlepsza obecnie trójka ”

Andrzej Wąsowicz

Mistrzostwa Polski Seniorów w Wiśle będą imprezą masową, a bilety na te zawody będzie można kupić w dniu konkursu tuż przed wejściem na obiekt. Do sprzedaży trafi 2500 biletów. Nad bezpieczeństwem widzów będzie czuwała ochrona. Jedynym czynnikiem, który podobno może pokrzyżować plany organizatorów jest wiatr.

Bilety od godziny 10:00 będzie można kupić w kasie, która znajduje się przed wejściem na skocznię.

Do sprzedaży trafią dwa rodzaje biletów - wejściówki na miejsca siedzące będzie można nabyć w cenie 30 zł, a bilety na sektory stojące będą dostępne w cenie 20 zł. Bramy skoczni zostaną otwarte o godzinie 13:00.

Program Mistrzostw Polski Seniorów w Wiśle - czwartek, 26.12.2019:

  • 13:15 - trening oficjalny

                     seria próbna

  • 14:45 - pierwsza seria konkursowa

                     seria finałowa
                     dekoracja medalistów

foto: UM Wisła

źródło: PZN


Komentarze