Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Spacer na świeżym powietrzu? Dobre warunki są w Beskidach!

Skocz w Beskidy
Bardzo dobre warunki panują na szlakach beskidzkich. Komunikat podany przez GOPR zachęcają do spacerów oraz spędzenia czasu na świeżym górskim powietrzu.

Pełna izolacja oraz obostrzenia związane z epidemią koronawirusa powodują u wielu osób tęsknotę za świeżym powietrzem oraz chęć spędzenia czasu w miejscu innym niż nasze mieszkanie. Jeżeli jedyną okazją do tej pory, by opuścić swoje cztery ściany mieszkania czy domu,  była ta związana z wizytą w sklepie, zachęcamy do wypadu w Beskidy, gdzie panują obecnie bardzo dobre warunki. Mimo możliwości spacerów po parkach oraz lasach nic nie może się równać ze świeżym górskim powietrzem. 

Jak dokładnie przedstawiają się obecne warunki?

Wysoka całodobowa temperatura w ciągu ostatnich kilku dni doprowadziła do znacznej redukcji pokrywy śnieżnej. Praktycznie brak zagrożenia lawinowego, jedynie lokalnie, w żlebach, kotłach oraz na wybranych bardzo stromych stokach możliwość wystąpienia zsuwów.

Pokrywa śnieżna w płatach występuje od ok 1100 m. n.p.m. Najwięcej śniegu na szlakach występuje w okolicach górnej granicy lasu, w wyższych partiach grzbietu śnieg wytopiony, miejscowo oblodzenie.

Jest pogodnie, temperatura w partiach szczytowych 0 st. C, na poziomie 1000 temperatury do +6 st. C, wiatr ok 15km/h północno-zachodni. - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Źródło: www.gopr.pl/własne
Foto: pixabay.com


Komentarze