Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Śląskie pytanie do Lewandowskiego. Pomógł Milik

Wiadomości
Młode mistrzynie z Katowic pojechały do Warszawy i zaskoczyły Roberta Lewandowskiego. Jak sobie poradził z ich śląskim pytaniem?

Piłkarki zespołu KKS Katowice mają na swoim koncie zwycięstwo w dziecięcej lidze o puchar Tymbarku. W nagrodę spędziły 4 dni w Warszawie podpatrując kadrę Polski. W czasie spotkania z reprezentacją miały okazję zapytać zawodowych piłkarzy o co tylko chcą. Padło na Roberta Lewandowskiego. 

- My gryfne frelki ze Ślonska momy pytanie: jak sie we dniu szpilu rychtujesz? Czy mosz stresa? Czy dumasz o swojej frelce? Chodzisz do haźla i mosz laksyra? Mosz jakiś rytuał?  -  imieniu całego zespołu pytanie zadała Zuza z Rudy Śląskiej.

Robert Lewandowski miał nie mały problem z odpowiedzią. Nie wszystko zrozumiał. Przekonywał, że mecze już go nie stresują. Dostarczają za to sporo adrenaliny. Po odpowiedzi poproszono Zuzę o przetłumaczenie pytania. 

- My dziewczyny ze Śląska mamy pytanie. Jak się w dniu meczu przygotowujesz? Czy się stresujesz? Czy myślisz o swojej żonie? Czy idziesz do toalety? Czy masz biegunkę?

Dziewczyny pytały o stres przed meczem, ale same radzą sobie z nim świetnie. Trener Tomasz Nawrocki uważa to za sukces pracy z młodymi piłkarkami. Liczą się nie tylko sukcesy sportowe, ale przede wszystkim praca mentalna i... dobra zabawa.

- Jesteśmy mikroklubem dla 30 dziewczynek. Działamy sobie na zasadzie zabawy, przygody. Nie nastawiamy się na wynik. Dla nas liczy się dobra atmosfera - tłumaczy trener Tomasz Nawrocki.

Foto: PAP


Komentarze