Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Śląskie: 3 kolejne przypadki zakażeń koronawirusem

Wiadomości
Tylko 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w ostatnich godzinach w woj. śląskim – wynika z danych resortu zdrowia, opublikowanych w niedzielę po południu. Nie odnotowano zgonów. Z potwierdzonym zakażeniem w woj. śląskim jest obecnie 537 osób.

Spośród nowych zakażonych w swoim domu leczyć się będzie kobieta w średnim wieku pod ścisłym nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach. Dodatnie okazały się też próbki pobrane od dwóch mieszkańców Gliwic, starszego i w średnim wieku, którzy byli hospitalizowani na oddziale chorób wewnętrznych Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Próbki pobrano, bo objawy, które wystąpiły u mężczyzn, wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem. Jeden z nich został już przewieziony do szpitala zakaźnego, drugi będzie leczony w Gliwicach, bo wymaga specjalistycznej opieki.

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, obecnie w szpitalach woj. śląskiego hospitalizowane są 223 osoby, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 6999 osób, a w kwarantannie domowej – 3425. Zmarły 23 osoby, 12 wyzdrowiało.

Jak podało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia, łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 4102, z czego 94 osoby zmarły. (PAP)


Komentarze