Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Śląski poseł: Zwiększyć składkę, a nie nakładać podatki na media

Wiadomości
Jeśli chcemy więcej pieniędzy na zdrowie, to zwiększmy wprost składkę zdrowotną, a nie wprowadzajmy podatku od reklam w mediach - powiedział poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz w wywiadzie opublikowanym w sobotę w "Super Expressie".

Sośnierz pytany, czy podoba mu się pomysł ministra finansów, by z podatków od reklam w mediach dokładać do budżetu NFZ, odparł: "Oczywiście, że jestem przeciwny takim rozwiązaniom". "Jeśli chcemy więcej pieniędzy na zdrowie, to zwiększmy wprost składkę zdrowotną, a nie wprowadzajmy podatku od reklam w mediach. Niedawno wprowadzono już podatek cukrowy, z którego część wpływów ma być przetransformowanych do NFZ, na finansowanie ochrony zdrowia" - dodał.

Jego zdaniem, "potrzebne są jasne deklaracje w sprawie dostępności do świadczeń medycznych finansowanych przez NFZ, bo teraz w koszyku świadczeń gwarantowanych mamy prawie wszystko". "Trzeba wyraźnie powiedzieć: państwo finansuje to i to, w związku z tym trzeba nam tyle i tyle pieniędzy. Wtedy wiemy, jak określić wysokość tego podatku na zdrowie" - wyjaśnił.

"W sprawie podatku od reklam w mediach stanowisko Porozumienia jest (…) negatywne. Mam więc nadzieję, że ten podatek nie będzie uchwalony i oby wszystkie inne też" - powiedział Sośnierz. (PAP)


Komentarze