Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Śląski poseł ma niemal 5 mln zł oszczędności i liczne nieruchomości

Mateusz Morawiecki, premier, ale także poseł wybrany w katowickim okręgu przedstawił swoje oświadczenie majątkowe. Jako premier Morawiecki zarobił ponad 217 tysięcy złotych. Z oświadczenia wynika, że jego majątek w postaci oszczędności to niemal 5 mln złotych.

Morawiecki w oświadczeniu wymienił m.in. działkę o powierzchni 1,5 ha, z domem o powierzchni 150 metrów. Wartość? 1,9 mln złotych. Drugi dom należący do premiera - o powierzchni 100 metrów został oszacowany na 3-3,5 mln zł. Morawiecki jest też właścicielem połowy domu szeregowego o wartości ok. 600 tys. zł oraz 70-metrowego mieszkania, działki rolnej i mebli, których łączna wartość to ponad 300 tys. zł.

Przypomnijmy, że w sprawie premiera oraz jego żony apel składali posłowie PO - którzy domagali się ujawnienia majątku żony premiera Morawieckiego. 

Oświadczenie Mateusza Morawieckiego znajdują się pod tym LINKIEM

Sprawa jawności majątków małżonków polityków pojawiła się, gdy "Gazeta Wyborcza" napisała, że premier Mateusz Morawiecki wraz z żoną w 2002 r. kupili 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu, podczas gdy nieruchomość miała już w 1999 r. być warta prawie 4 mln zł, a obecnie ok. 70 mln zł. Premier Morawiecki informował, że "GW" sprostowała wysokość kwoty, jaka miałaby obecnie odpowiadać wartości działki. Według przedstawionej w sprostowaniu wyceny obecna wartość nieruchomości to ok. 14,3 mln zł. 

Prezydent Andrzej Duda skierował tę ustawę do TK pod koniec października ub. roku w trybie kontroli prewencyjnej. Jak mówił wtedy jego rzecznik Błażej Spychalski, prezydent w pełni popiera ideę samej ustawy, natomiast to są na tyle istotne kwestie, że nie powinno być najmniejszych wątpliwości prawnych, dlatego prezydent podjął decyzję o skierowaniu ustawy do Trybunału.

Źródło: RMF FM/ PAP


Komentarze