Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Ruszył II etap Tour de Pologne z metą w Zabrzu!

Wiadomości
Drugiego dnia kolarze mają do pokonania najkrótszy etap 77. Tour de Pologne. Trasa z Opola do Zabrze liczy 151,5 kilometra. Na trasie znajduje się jeden wymagający podjazd – Góra Świętej Anny, gdzie znajduje się Premia Górska PZU II kategorii.

Zgodnie z decyzją sędziów po wczorajszej kraksie na finiszu I etapu w Katowicach, Dylan Groenewegen został zdyskwalifikowany i wykluczony z dalszej rywalizacji. Międzynarodowa Unia Kolarska uznała zachowanie kolarza za niedopuszczalne i skierowała sprawę do Komisji Dyscyplinarnej w celu nałożenia na zawodnika kolejnych sankcji proporcjonalnych do wagi przewinienia.

W kraksie poważnie ucierpiał Fabio Jakobsen, jeden z sędziów oraz liczni kolarze z czołowej grupy peletonu. Wszystkim poszkodowanym została udzielona niezwłoczna pomoc medyczna na miejscu zdarzenia. Osoby najciężej poszkodowane trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu, gdzie otrzymały dalszą pomoc lekarską.

Właśnie wróciłem ze szpitala, trochę uspokojony. Po obejrzeniu kraksy obawialiśmy się najgorszego, ale teraz wiemy, że stan Fabio Jakobsena jest ustabilizowany. Z kolei sędzia odzyskał przytomność i jest w stabilnym stanie. Serdecznie dziękuję lekarzom i personelowi szpitala za szybką pomoc i opiekę, a wszystkim poszkodowanym w wypadku życzę szybkiego powrotu do zdrowia – mówił wczoraj Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne

Drugi etap wyścigu jest zarazem najkrótszym podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne. Trasa z Opola do Zabrze liczy 151,5 kilometra. Na trasie znajduje się jeden wymagający podjazd – Góra Świętej Anny, gdzie znajduje się Premia Górska PZU II kategorii.

Na tym etapie etapie kolarze powalczą także na dwóch Lotnych Premiach LOTTO – Strzelce Opolskie oraz Ujazd. Po dojeździe do Zabrza peleton będzie miał do pokonania trzy rundy po sześć kilometrów.

Finisz tradycyjnie przy Arenie Zabrze na ul. Roosevelta. Pierwsi kolarze powinni dotrzeć na metę około 18:30.

Źródło: tourdepologne.pl
Foto: PAP


Komentarze