Ruch remisuje w Pawłowicach i będzie miał spokojną zimę!

Cicha6

Redakcja

23 listopada, 2019

W ostatnim meczu rundy jesiennej trzeciej ligi, Ruch Chorzów zagrał na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Zremisował 1:1, a to oznacza, że zimę spędzi w czołówce.

Już kilka tygodni temu włodarze Pniówka poinformowali, że kibice Ruchu Chorzów nie wejdą na trybuny. Swoją decyzję umotywowali nieprzygotowaniem obiektu na taką liczbę kibiców. Jednak to nie interesowało fanów Niebieskich. Ogłosili, że tak czy siak przybędą do Pawłowic.

Jak powiedzieli, tak też zrobili. Na sektor gości weszli tylko najmłodsi fani Ruchu "Niebieskie Bajtle". Natomiast kilkuset dorosłych kibiców dopingowało swój zespół zza płotu obiektu w Pawłowicach. Co ciekawe, bez problemu obserwowali wydarzenia boiskowe.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w 6. minucie mogli prowadzić. Jednak świetną paradą popisał się bramkarz Ruchu Tomasz Nowak. Potem do głosu coraz częściej dochodzili przyjezdni, aż w 37. minucie niezawodny Mariusz Idzik zdobył gola. Świetną asystą przy tej akcji popisał się Dawid Paszek, który wypuścił swoim podaniem Idzika na akcję sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie Pniówek grał agresywniej. Już w 59. minucie mógł wyrównać, ale Kasolik zablokował piłkę zmierzającą do bramki Niebieskich. Gospodarze naciskali, co przyniosło efekt 10 minut później. Mateusz Szatkowski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i pokonał Nowaka. W końcówce piłkarze Ruchu spróbowali jeszcze kilkukrotnie zdobyć gola, ale wszystkie akcje zakończyły się niepowodzeniem.

Ruch Chorzów remisuje w Pawłowicach i przerwę zimową spędzi na podium ligi z 30 punktami na koncie (w czwartek Komisja ds. Licencji Klubowych zwróciła klubowi z ul. Cichej 2 punkty).