Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
7 °C
AAA

Raperzy, muzycy, celebryci pomagają medykom - #hot16challenge2

Wiadomości
W 2014 roku w Internecie przez pewien czas rządziło wyzwanie, które zjednoczyło polskich raperów. Największe gwiazdy tej muzyki wyzywali się nawzajem do przygotowania utworów złożonych z 16 wersów. Po 6 latach zabawa wróciła praktycznie w niezmienionej formie jako - #hot16challenge2!

Wszystko rozpoczął od nowa Solar z wydawnictwa SBM, który 28 kwietnia zainicjował akcję #hot16challenge2. Raper zmienił trochę zasady tej zabawy - każdy z nominowanych musi wpłacić pieniądze na internetową zbiórkę na rzecz medyków walczących z koronawirusem - oraz zachęcić do tego swoich fanów. Zabawa jak najbardziej odnalazła uznanie wśród Polaków. Na moment publikacji tego tekstu zebrano prawie 1,2 miliona złotych - LINK DO ZBIÓRKI.

Wyzwanie jednak wyszło poza raperski świat. Taco Hamingway nominował m.in. youtubera Klocucha. I wtedy hamulce puściła. Do tej pory w zabawie udział wzięli m.in. Norbi, Margaret, Krzysztof Gonciarz, Kuba Wojewódzki, Tata Maty, Zbigniew Stonoga i wiele innych osób niezwiązanych z hip-hopem. Podzieliło to odrobinę środowisko raperskie, chociaż każdy rozumie, że cel jest szczytny i nieważne kto w tym bierze udział. Oczywiście nie brakuje śląskich wątków. Swoje "szesnastki" nagrali m.in. Rahim, Fokus, schafter czy youtuber Maciej Dąbrowski. 


Komentarze