Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Raper zostanie dyrektorem kina w Zabrzu?

Sebastian Dziębowski, znany jako Perszing, ma zostać dyrektorem zabrzańskiego Kina Roma - donosi portal Zabrze24.info. Dziębowski to wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze.

W 2018 roku Sebastian Dziębowski został radnym miasta Zabrze z listy Kukiz'15. Jego wybór odbił się szerokim echem w mediach. Ponieważ Dziębowski znany był wcześniej jako raper z Zaborza pod pseudonimem Perszing. Jego największy hit "Stawiam na swoich" przekroczył 1,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube.

Warto jednak zaznaczyć, że jego kariera polityczna nie jest żartem. Dziębowski przez lata udzielał się społecznie w Zabrzu. Brał udział w wielu inicjatywach skierowanych do dzieci oraz osób walczących z uzależnieniami. 

CZYTAJ TAKŻE - Co łączy Zabrze i Neapol

Teraz ma zostać dyrektorem Kina Roma - donosi portal Zabrze24.info, który tę informację potwierdził u rzecznika prasowego UM Zabrze. Według tego portalu, nominacja otrzymana z rąk pani prezydent miasta, jest nagrodą za współpracę z jej środowiskiem politycznym. W efekcie wsparcia w radzie ze strony Dziebowskiego prezydent Mańka-Szulik może spać spokojnie. Jej pomysły przechodzą w radzie bez problemu. 

fot. Screen YT