Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-3 °C
AAA

Boniek pisze do Matyjaszczyka w sprawie Rakowa i grozi

Raków Częstochowa swoje mecze domowe musi rozgrywać w Bełchatowie. Obiekt przy ul. Limanowskiego nie spełnia warunków. W tej sprawie Zbigniew Boniek napisał do prezydenta Częstochowy. W piśmie czytamy m.in. o tym, że brak jakichkolwiek postępów w przebudowie stadionu będzie skutkował brakiem obecności Rakowa w Ekstraklasie w kolejnym sezonie. O sprawie pisze katowicki "Sport".

Raków Częstochowa wrócił do Ekstraklasy po ponad 20 lat. Od razu władze miasta zapowiedziały przebudowę stadionu, ponieważ obiekt w aktualnym stanie nie spełnia warunków PZPN. Pierwsze kosztorysy powstały już w 2017 roku. Obietnica modernizacji obiektu była jednym z warunków przyznania Rakowi licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak może okazać się, że zespół z Częstochowy nie zagra w Ekstraklasie w kolejnym sezonie, nawet jeśli utrzyma się w lidze.

Wszystko z powodu opóźnień w modernizacji stadionu. W październiku zakończył się kolejny termin przetargu na wyłonienie firmy odpowiedzialnej za przebudowę obiektu. Niestety wszystkie propozycje przewyższały zabezpieczone przez Miasto fundusz na tę inwestycję. Władze Częstochowy nie chcą wydać więcej niż 36 milionów złotych, natomiast najtańsza oferta przekraczała 70 milionów.

Opóźnienie w przebudowie może skutkował odebraniem klubowi licencji na grę w Ekstraklasie. Taki scenariusz przyjmuje przez PZPN-u Zbigniew Boniek. Katowicki Sport dotarł do listu, który Boniek napisał do prezydenta miasta. W piśmie czytamy m.in. o tym, że brak jakichkolwiek postępów w przebudowie stadionu będzie skutkował brakiem obecności Rakowa w Ekstraklasie w kolejnym sezonie. 

 - Z całą mocą i powagą oświadczam, że brak postępów w budowie nowego obiektu Rakowa będzie skutkować brakiem przyznania licencji na Ekstraklasowe rozgrywki w sezonie 2020/21 (…). Z całym szacunkiem dla Pana, tysięcy kibiców z Pańskiego miasta, to nie są groźby, ale realny scenariusz, który wobec braku postępów w spełnianiu przepisów licencyjnych PZPN, może się ziścić bardzo szybko. Gra piłkarzy Rakowa na gościnnym stadionie w Bełchatowie to policzek dla potężnego miasta, jakim jest Częstochowa. Miasta, które nie potrafi zapewnić choćby skromnej areny piłkarzom Ekstraklasy - cytuje fragment listu Katowicki Sport.


Komentarze