Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Boniek: Przyjechać na Śląsk, to przyjazd do regionu, gdzie czuje się piłkę

Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej odwiedził dziś Stadion Śląski. Spotkał się z dziennikarzami, aby porozmawiać m.in o nadchodzącym meczu Polska - Ukraina oraz 100-leciu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W konferencji wzięli udział szef Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski oraz Jan Widera, szef Stadionu Śląskiego.

100-lecie związku to piękny jubileusz. W związku z jubileuszem odbywa się mnóstwo imprez m.in Puchar Stulatków. Oficjalna wydarzenia  brzmi: Puchar 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, ale ponieważ w rozgrywkach mających na celu uczczenie setnych urodzin naszego Związku uczestniczą kluby, które ukończyły wiek, ochrzciliśmy je "Pucharem 100-latków".

Po konferencji prezes Zbigniew Boniek został zaproszony na uroczyste zgromadzenie Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w którym przedstawiono historię związku.

Odbyło się 12 uroczystych gal w podokręgach. Dziś odbędzie się 13 na gości. 29 sierpnia planujemy setne urodziny śląskiej piłki nożnej. Na Stadionie Śląskich odbędzie się piknik dla rodzin piłkarskich”

mówił Henryk Kula, prezes śląskiego związku piłki nożnej

Jak podkreśla mecz Polska - Ukraina również wpisuje się w kalendarz obchodów stulecia. Prezes PZPN Zbigniew Boniek mówił, że związek nie zapomniał o Śląsku. Cieszy się ze współpracy i tak ważne wydarzenia mogą odbywać się w Chorzowie.

Przyjechać na Śląsk, to przyjazd do regionu, gdzie czuje się piłkę. PZPN odwiedza to miejsce z entuzjazmem. To co nas zawsze uderza to czystość i porządek na obiekcie”

mówił Zbigniew Boniek, prezes PZPN

Przygotowania do meczu z Ukrainą idą pełną parą, choć został do niego ponad miesiąc. Piłkarska reprezentacja Polski zagra z Ukrainą na Stadionie Śląskim 31 marca 2020 r. To będzie jedno z czterech towarzyskich spotkań Biało-Czerwonych przed Euro 2020.

Foto: slaskie.pl


Komentarze