Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Pościg samochodowy w Zabrzu! Pijany uciekał przed policją

Miasta
W poniedziałek zabrzańscy policjanci prowadzili pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie dość, że 45-latek nie miał prawa jazdy, które mu odebrano za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, to jeszcze był pijany. Oprócz kilku lat więzienia grożą mu dotkliwe kary finansowe.

Do zatrzymania 45-letniego mężczyzny doszło w poniedziałkowy poranek. Kilka minut po godzinie 10.00 oficer dyżurny otrzymał informację o samochodzie marki Toyota, który porusza się, ulicą Sobieraja a jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon i na ulicy Fontanusa zauważyli toyotę. Policjanci wydali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Jednak kierujący toyotą mężczyzna zignorował go i zaczął uciekać, kierując się w stronę Gliwic. Pościg zakończył się 2 km dalej na ulicy Na Łuku w Gliwicach, gdzie uciekającemu toyotą drogę zablokował kierowca samochodu dostawczego. Dzięki tej obywatelskiej postawie policjanci mogli odciąć drogę ucieczki i 45-latek został zatrzymany.  

CZYTAJ TAKŻE - Kibole Górnika Zabrze zniszczyli swoje stoisko

Jak wskazało badanie alkomatem, 45-letni mieszkaniec Gliwic miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, ale również za ucieczkę przed policyjną kontrolą. Grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto sąd zobowiąże go do wpłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł, ponieważ 45-latek był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo czeka go dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznym


Komentarze