Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Pogoria Morsuje dziś dla Kuby i DKMS

Wiadomości
Punktualnie o 11 dąbrowskie Morsy, jak co niedziela pojawią się w wodzie Pogorii III w Dąbrowie Górniczej. Tym razem jednak cel spotkania będzie wyjątkowy.

Jak piszą na swoim profilu - już w ten weekend morsujemy dla Kuby i DKMS - nie będzie to zbiórka pieniężna, a coś równie ważnego - zapisy do bazy Dawców Komórek Macierzystych. Procedura jest bezbolesna i trwa nie dłużej niż 10 minut. Zachęcamy Was do przyjścia już od 10:00, kiedy to odpowiednio oznaczone stoisko pojawi się przy dąbrowskim molo (będzie tam do 14:00).

Czytaj także: dąbrowskie morsy morsują także po Sylwestrze

To kolejna akcja dąbrowskich morsów, którzy wspierają akcje charytatywne. A przy okazji dbają o własne zdrowie. 

Historia Kuby:

"Cześć! Mam na imię Kuba i mam 23 lata. Jak każdy, mam dni warte zapamiętania i takie, o których chciałbym zapomnieć. Moja historia wiąże się z tym drugim.

W połowie listopada, po krótkim pobycie w szpitalu gdzie trafiłem z podejrzeniem zapalenia płuc, usłyszałem diagnozę - ostra białaczka szpikowa. Był to dla mnie i mojej rodziny ogromny cios. Teraz, po drugim leczeniu chemioterapią mój stan się poprawił i z zamkniętej hospitalizacji będę mógł spędzić trochę czasu z rodziną, jednak przede mną jeszcze długie miesiące zamkniętego leczeni i przeszczepienie.


Właśnie ta ostatnia część jest niesamowicie ważna. Potrzebuję przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego. Tylko w ten sposób mogę otrzymać szansę na pełne wyzdrowienie - powrót na studia, do pracy a co najważniejsze do rodziny i znajomych, którzy codziennie czekają na informację o moim aktualnym stanie zdrowia.

Rejestracja jest bezpłatna, bezbolesna i trwa tylko 10 minut. Dla Was to tylko 10 minut, a dla mnie i Innych Potrzebujących może to być szansa na nowe życie!"


Komentarze