Piotr Żyła najlepszy w lotach narciarskich! Złoty medal zawodnika WSS Wisła!

20215109

Redakcja

15 lutego 2020

Piotr Żyła zwyciężył w pierwszym w tym sezonie konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich. W austriackim Bad Mitterndorf Polak wyprzedził Słoweńca Timiego Zajca i Austriaka Stefana Krafta.

Piotr Żyła wygrał pierwszy w tym sezonie konkrus lotów w Bad Mitterndorf! Polak skakał 225,5 i 219 metrów i o 0,3 pkt. pokonał drugiego Timiego Zajca! Dla Żyły to powrót na najwyższy stopień podium po siedmiu latach. W 2013 roku wygrał w Oslo ex aequo z Gregorem Schlierenzauerem!

Na półmetku zmagań na Kulm Piotr Żyła plasował się na 3. miejscu, a wyprzedzali go wówczas jedynie Niemiec Karl Geiger i Austriak Stefan Kraft.

33-latek poszybował w pierwszej serii na odległość 225,5 m i na półmetku tracił do Krafta - który wylądował o dwa metry dalej - zaledwie 0,4 pkt, zaś do Geigera - który uzyskał odległość 230 m - 4,3 pkt. Szósty był po pierwszej serii Dawid Kubacki, który wylądował na 226. metrze, a dziesiąty Kamil Stoch, który skoczył 217,5 m. Jakub Wolny uzyskał 211 m i uplasował się na 14. pozycji, a Aleksander Zniszczoł skoczył 197 m i został sklasyfikowany na 27. miejscu. Do finału nie zdołali natomiast awansować Andrzej Stękała (191,5 m i 35. pozycja) i Klemens Murańka (170 m i 46. miejsce).

źródło: rmf24.pl